• KULLANICI SÖZLEŞMESİ

- İşbu sözleşmenin bir tarafında, Monopol İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Özel Sağlık Turizm Tekstil Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi.” (bundan böyle kısaca “AMBULANSCAGİR” olarak anılacaktır.) diğer tarafında; AMBULANSCAGİR sahibi olduğu https://www.ambulanscagir.com (bundan sonra kısaca “İnternet Sitesi” olarak anılacaktır) internet sitesine üye olan/olacak (bundan böyle kısaca “Üye” olarak anılacaktır) kişi yer almakta olup işbu sözleşme, Tarafların hak ve yükümlülüklerinin; İnternet sitesi üzerinde sunulan hizmetlerin, uygulamaların ve içeriklerin kullanılması koşullarının belirlenmesi amacıyla oluşturulmuştur.

- Sayın Kullanıcı, AMBULANS ÇAĞIR İNTERNET SİTESİ üyesi olmak ve İNTERNET SİTESİ sağladığı hizmetlerden faydalanmak için aşağıda sorumluluk ve kuralların düzenlendiği maddeleri okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir. Eğer bu koşulları kabul etmiyorsanız İNTERNET SİTEMİZ ‘i kullanmaktan vazgeçiniz.

- AMBULANSCAGİR, hizmetlerinin sürekliliğini sağlama, ileride doğacak teknik zaruretler veya mevzuata uyum sağlanması amacıyla Sözleşmeyi Kullanıcılar aleyhine olmamak kaydıyla tek taraflı olarak değiştirme ya da tadil etme hakkına sahiptir. AMBULANSCAGİR herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile AMBULANSCAGİR İNTERNET SİTESİ ’inde yayınlayacak, gerek görmesi halinde sistem üzerinden uyarı, elektronik posta veya mobil push bildirim ile kullanıcılarına bildirilecek ve onayına sunacaktır. Yenilenmiş güncel Sözleşme,

- AMBULANSCAGİR İNETRNET SİTESİ ’inde yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş Sözleşme şartlarına tabi olacaktır.

1. Taraflar ve Tanımlar

- İşbu Sözleşme metni içerisinde;

- AMBULANSCAGİR: Monopol İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Özel Sağlık Turizm Tekstil Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

- PLATFORM: www.ambulanscagir.com ve AMBULANS ÇAĞIR mobil uygulamasını,

- Kullanıcı : AMBULANSCAGİR ’ı ziyaret eden üye olan veya olmayan kişileri,

- Hizmet Alan : Kullanıcı sözleşmesini kabul edip hizmet alma talebinde bulunan kişileri,

- Hizmetten Faydalanan: Hizmet Alan’ın, Faydalanan adına kullanıcı sözleşmesini kabul edip hizmet alma talebinde bulunan sunulan hizmetten faydalanacak veya direk kullanıcı olacak olacak kişi ve kişiler,

- Hizmet Veren : Özel ambulans firmaları ve Hizmet Veren Firma sözleşmesini onaylayan şahıs, kuruluş ve tüzel kişi, (Hizmet Veren tüzel kişi ise, söz konusu tanım Hizmet Veren adına hizmetleri yürüten ve ona bağlı olarak çalışan kişileri de kapsar.)

- Hizmet Talebi : Hizmet Alan tarafından bir veya daha fazla Hizmet Veren’e hizmet yönlendirmesi talebini,

- Anlaşmaya Varılmış Hizmet : Hizmet Alan tarafından sistem üzerinden gönderilen Hizmet Talebinin Hizmet Veren tarafından sistem üzerinden kabul edilmesi veya niteliğine göre bazı hizmetler açısından Rezervasyon Sistemi üzerinden Hizmet Talebi’nin onaylanması,

- Rezervasyon Sistemi : İNTERNET SİTESİ sunulan ve Hizmet Alan’ın Hizmet Talebi oluştururken tek seferlik veya düzenli olarak talep edeceği hizmete ilişkin gün ve saat kendisine Hizmet Veren yönlendirilmesini talep edeceği sistemi,

- Online Ödeme Sistemi : Hizmet Alan’ın AMBULANSCAGİR müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı olan İNTERNET SİTESİ üzerinden HİZMET VEREN’e hizmete ilişkin ücretin ve Hizmet Veren’in AMBULANSCAGİR ’a ödemekle yükümlü olduğu yazılım güncelleme veya versiyon yükseltme veya benzeri ücretleri AMBULANSCAGİR ve AMBULANSCAGİR ’in işbirliği yaptığı ödeme kuruluşları tarafından, işbu Sözleşme’de belirlenen hüküm ve koşullar altında kredi kartı, banka kartı, bankalar tarafından sağlanan online ödemeyi destekleyen sair ödeme yöntemleriyle Hizmet Alan’dan tahsilini sağlayan sistemi,

- Sözleşme : İşbu kullanıcı sözleşmesini ifade eder.

- İşbu sözleşme, İNETERNET SİTESİ ‘NİN işleteni AMBULANSCAGİR ile kullanıcı sözleşmesini kabul eden ÜYE arasında elektronik ortamda onaylanmıştır. Sözleşmenin tamamı Hizmetten Faydalanan kişi veya kişiler içinde geçerlidir.

2. Sunulan Hizmetler

- AMBULANSCAGİR , hizmet alan ile hizmet vereni internet ortamında, mobil telefonlarda veya benzer platformlarda bir araya getiren hizmet alanın talep ettiği hizmet doğrultusundaki özelliklere göre hizmet veren firmaların listelendiği, hizmet alanın bu listeden kendine en uygun hizmet vereni seçerek, özel ambulans hizmeti aldığı bir platformdur.

- AMBULANSCAGİR sadece bir platformdur. PLATFORM ’da yer alan hizmetlerin sahibi veya sağlayıcısı, aracısı veya üstlenicisi değildir.

3. Kullanıcının Hizmetlerinin Kullanımı ve Sorumlulukları

- PLATFORM Kullanıcısı olabilmek için aşağıdaki gerekliliklerin yerine getirilmesi zorunludur:

o 18 yaşını doldurmuş olmak ya da 18 yaşından büyük olmak. o Kullanıcı adı, e-posta ve telefon numarası gibi kişisel bilgilerin talep edildiği formlarda zorunlu alanlarını doğru bir şekilde doldurmak. o İşbu Sözleşme’yi kabul etmek. o Ek: Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma Metnini kabul etmek.

- PLATFORM ’da üyelik ücretsizdir. Kullanıcının Hizmet Veren ’in kullandığı sistem üzerinden hizmet talep edebilmesi için üye olması gerekmektedir. Kullanıcı kendisine ait ‘telefon numarası’ veya ‘e-posta’ adresi ile şifreye sahip olur.

Kullanıcı şifresinin belirlenmesi ve korunması kullanıcının kendi sorumluluğundadır. Kullanıcı şifresini kimseyle paylaşılmamalı ve özenle korunmalıdır. Üye hesabının kendi kusuru nedeniyle başka kişiler tarafından kötü niyetle kullanılmasından dolayı doğrudan sorumludur.

- Kullanıcı, PLATFORM ’un kullanımı sırasında 3.şahısların haklarını ihlal etmeyeceğini, hakaret, iftira, sövmeve örf ve adetlere aykırı eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) işlemlerde bulunamaz. AMBULANSCAGİR bu sebeple ödemek zorunda kalacağı her türlü adli/idari para cezası ve/veya tazminat için Kullanıcı’ ya aynen rücu hakkına sahiptir.

Kullanıcı şifresinin unutulduğu takdirde AMBULANSCAGİR talep üzerine kullanıcının Ambulans Çağır sisteminde kayıtlı e-posta adresine veya telefon numarasına yeni şifre oluşturabilmek için bir bağlantı gönderecektir.

Üye hesabı oluştururken PLATFORM’a beyan edilen isim, adres, telefon, e-posta gibi her türlü bilgi, güncel, doğru ve eksiksiz olmalıdır. AMBULANS ÇAĞIR söz konusu bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini kontrol etmekle yükümlü değildir. Söz konusu bilgilerin yanlış veya eksik olması nedeniyle kullanıcıların veya 3. kişilerin uğrayacağı ararlardan sorumluluk ilgili kullanıcıya aittir.

Bir hesap oluşturunca Hizmetleri kullanmanızın normal bir iş faaliyeti parçası olarak size bilgilendirme mesajı (SMS) veya e-posta gönderebileceğini kabul etmektesiniz. info@ambulanscagir.com adresine, mesajları aldığınız mobil cihazın telefon numarası veya kayıt olduğunuz mail adresine artık bu tür mesajları almak istemediğinizi belirten bir e-posta göndererek her zaman AMBULANS ÇAĞIR’den metin mesajları veya e-posta almaktan vazgeçebilirsiniz.

- Üyeliğe ilişkin kullanım hakları, kullanıcı adı ve şifresi başkalarına devredilemez.

- Kullanıcı, PLATFORM’a erişim sağlamak için kullanmakta olduğu donanımın ve erişim hizmetlerinin yeterliliğinden kendi sorumlu olup PLATFORM hizmetlerine işbu nedenler veya herhangi başka sebeplerden ötürü erişememekten/hizmetleri kullanamamaktan dolayı PLATFORM’u sorumlu tutamaz.

- AMBULANS ÇAĞIR PLATFORM’unun virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye AMBULANS ÇAĞIR PLATFORM’una girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

- AMBULANS ÇAĞIR, hizmet alan verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve hizmet alan yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Hizmet alan, PLATFORM kullanımından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden AMBULANS ÇAĞIR’den tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.

- Kullanıcı, diğer kullanıcıların yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir.

- AMBULANS ÇAĞIR PLATFORM’unda kullanıcılar tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen Hizmet Alan’ın kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin AMBULANS ÇAĞIR ile hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. AMBULANS ÇAĞIR 'in Hizmet Alan beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle Hizmet Alan’ın uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

- Hizmet Alan, PLATFORM aracılığı ile oluşturulan bir Hizmet Talebi’ne ilişkin olarak AMBULANS ÇAĞIR 'in bilgisi dahilinde olmaksızın, AMBULANS ÇAĞIR’i dışarıda bırakmak, daha düşük bir fiyata anlaşmak veya PLATFORM ücreti ödenmemesi amacıyla Hizmet Veren ile iletişime geçmeyecektir. Hizmet Veren ile Hizmet Alanın iletişimin tespiti halinde Hizmet Alan platformdan çıkarılarak AMBULANS ÇAĞIR tazminat hakkını saklı tutar.

- Online ödemelerde Hizmet Alan ilgili Hizmet Veren’e ödeyeceği tutarın kredi kartından tahsil edilmesini, daha önceden paylaşılan kredi kartı bilgilerinin değişmesi durumunda AMBULANS ÇAĞIR’i bilgilendirmeyi kabul eder. Hizmet sırasında ve ambulans firmasının gerekli gördüğü durumlarda vermek zorunda kaldığı hizmetlerden oluşabilecek ek ücretlerden AMBULANS ÇAĞIR sorumlu değildir.

- Nakit ödemelerde ise hizmetin tamamlanmasından sonra Hizmet Alan, AMBULANS ÇAĞIR platformunda belirlenen ücretin ödemesini Hizmet Veren’e yapmalıdır. Hizmet sırasında ve ambulans firmasının gerekli gördüğü durumlarda vermek zorunda kaldığı hizmetlerden oluşabilecek ek ücretlerden AMBULANS ÇAĞIR sorumlu değildir.

- Kullanıcı info@ambulanscagir.com adresiyle iletişime geçerek Platform üyeliğinden çıkabilecektir.

- Kullanıcı’nın işbu belirtilen Koşullar’a aykırı davrandığının tespiti halinde, AMBULANS ÇAĞIR kullanıcının üyeliğini askıya alma ve Platform’dan tamamen çıkarma hakkını saklı tutar.

- İşbu kullanıcı sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup AMBULANS ÇAĞIR’i bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, AMBULANS ÇAĞIR ' in üyeye karşı üyelik sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

4. Platform Sistemi

- AMBULANS ÇAĞIR, niteliğine göre hizmetler için Hizmet Veren’in kullanması için hazırlanan müşteri ilişkileri yönetim yazılım PLATFORM’u olan bir ürün sunarak Hizmet Alan’ın belirleyeceği gün ve saatlerde uygun olan standart bir tarife üzerinden düzenli veya tek seferlik olarak Hizmet Veren’e bu sistem üzerinden ulaşılmasını sağlar.

- AMBULANS ÇAĞIR, hizmet talebini kendi denetiminden geçirdikten sonra, uygun görmesi halinde hizmet veren firmaya iletir. Ancak hizmet talebinin içeriğine ilişkin tüm sorumluluk Hizmet Alan’a aittir.

- Belirlenen iletişim Değişiklik ve İptal Kuralları kapsamında hizmetin ifası mümkün olmaz veya hizmetin ifası gerçekleşmezse, alınan ödeme banka tarafından kendiliğinden kredi kartına iade edilmektedir. Bu durumda, Hizmet Alan’ın ayrıca bir iptal prosedürü işletmesine gerek kalmamaktadır.

- Hizmet veren kayıt işlemi Hizmet Alan tarafından onaylandıktan sonra kayıt detaylarını kendi profilinde ‘tekliflerim’ sayfasından görüntüleyebilir.

- Geçerli bir hizmet talebi oluşturmak için hizmete ilişkin gerekli bilgilerin (talep edilen hizmetin niteliği, hasta bilgileri, hasta yakını bilgileri vb.) eksiksiz, doğru ve açık olarak verilmesi ve içeriğinin işbu Sözleşme’de belirtilen şartlara uygun olması gerekir.

- Hizmet alanların belirlemiş oldukları AMBULANS ÇAĞIR sisteminde kayıtlı isim, soyisim, adres, telefon numarası gibi iletişim bilgileri hizmet verenin doğru bir şekilde ve zamanında hizmeti sunabilmesi için Hizmet Veren firma ile hizmet talebi onayı ve ödemenin gerçekleşmesinden sonra ve hizmete 24 saat veya daha az süre kala paylaşılacaktır.

- AMBULANS ÇAĞIR, sisteminde kayıtlı isim, soy isim, adres ve telefon numarasının hizmet veren firma ile paylaşılmasından dolayı Hizmet Alan ve Hizmet Veren arasında ortaya çıkabilecek her türlü problemden veya oluşabilecek zarardan kesinlikle sorumlu değildir.

5. Sistem Değişiklik ve İptal Kuralları

- Hizmet Alan’ın Hizmet Veren tarafından onaylanmış veya onaylanmamış hizmet talebini iptal hakkı hizmet başlangıcından 24 saat öncesine kadar geçerlidir ve 24 saatten fazla zaman olan iptalleri Hizmet Alan, AMBULANS ÇAĞIR PLATFORM’undan yapabilir.

- Hizmet başlangıcına 24 saat veya 24 saatten az kala Hizmet Alan’ın iptal etme imkanının olmadığını kabul eder ve ücreti sözleşmedeki şartlar dahilinde hizmet verene aktarılır.

Hizmet veren tarafından rezervasyonun mücbir sebepler dışında iptal edilmesi durumunda söz konusu durum Hizmet Alan ile Hizmet Veren arasında olup, Hizmet Alan tarafından Tüketici Hakları kapsamında açılacak olan dava, tazminat bedeli vb. durumlardan AMBULANS ÇAĞIR sorumlu değildir.

6. PLATFORM’un Hizmet ve Sorumlulukları

- PLATFORM herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Kullanıcılar, PLATFORM'un kullanımına ilişkin olarak AMBULANS ÇAĞIR’e herhangi bir kullanım ücreti ödememektedirler, söz konusu nedenle AMBULANS ÇAĞIR’dan sistemin durdurulması veya askıya alınması nedeniyle herhangi bir talepte bulunmayacaklardır.

- PLATFORM güvenliği şüphesi doğuran kullanıcı işlemlerinden dolayı ilgili kullanıcıların Online Ödeme Yöntemi aracılığı ile ödeme yapma imkanı geçici bir süre askıya alınabilir veya durdurabilir ve PLATFORM’un bu durumdan dolayı kullanıcılarına veya üçüncü kişilere karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

- AMBULANS ÇAĞIR veya işbirliğinde bulunduğu ödeme kuruluşu, Rezervasyon Sistemi kapsamında Hizmet Talebi'ni onaylamadan önce Online Ödeme Sistemine konu kartın, limit yeterliliğini sorgulama hakkına sahiptir.

- Telefon numarası veya e-posta ile şifre AMBULANS ÇAĞIR tarafından sunulan başvuru alanlarının doldurulmasından sonra görüntülenecek ve onaylanacaktır. AMBULANS ÇAĞIR kullanıcı kayıt formunu eksiksiz doldurmuş üyelerin veya AMBULANS ÇAĞIR sistemine giriş yapan kullanıcıların yeni bir şifreye sahip olmalarını veya şifrelerini kullanmalarını münhasıran süresiz olarak engelleyebilecektir.

- AMBULANS ÇAĞIR, hizmetlerinin zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulması, hizmet kullanımından elde edilen sonuçların doğru ve güvenilir olması, hizmet kalitesinin beklentilere cevap vermesi için gerekli özeni gösterecektir ancak bunları taahhüt etmemektedir.

AMBULANS ÇAĞIR kendi ürettiği ve/veya dışardan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan haklarına sahiptir.

AMBULANS ÇAĞIR Kullanıcılarına promosyonlar ile yeni hizmet veya projeler veya haberleri e-posta, mesaj veya push bildirim yolu ile haberdar edebilir. Üye mail ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda info@ambulanscagir.com’a mail atabilir.

Kullanıcılar arasında fikri hakların ihlaline ilişkin herhangi ihtilaf olduğu takdirde AMBULANS ÇAĞIR, kendisine ibraz edilecek kesinleşmiş ve icra edilebilir bir mahkeme kararına istinaden işlem yapmakla yükümlüdür. Diğer hallerde, AMBULANS ÇAĞIR kendi takdirinde olmak üzere işlem yapar.

- Kullanıcılardan Hizmet Veren’e ilişkin olarak gelen değerlendirmeler, AMBULANS ÇAĞIR tarafından yapılacak gerekli onay, kontrol ve düzeltme akabinde tüm Kullanıcıların görebileceği şekilde yayınlanır. AMBULANS ÇAĞIR’in söz konusu yorumları düzeltme, sıralama ya da yayımlayıp yayımlamama yetkisi vardır. AMBULANS ÇAĞIR, önceden haber vererek veya vermeden dilediği zaman PLATFORM’un (veya bir kısmını) geçici veya kalıcı olarak değiştirme veya sonlandırma hakkını saklı tutar.

PLATFORM’un bütünlüğünü korumak amacıyla, AMBULANS ÇAĞIR dilediği zaman kendi inisiyatifine dayanarak, bazı Kullanıcı’ların ve belirli İnternet Protokolü adreslerindeki Kullanıcıların PLATFORM’a erişimlerini engelleyebilir.

- PLATFORM, Mevcut hizmetlerini teknik bakım ve gereklilikler için makul bir süre için durdurma hakkına sahiptir.

- AMBULANS ÇAĞIR, Kullanıcı’dan kaynaklanan teknik aksaklıklar sebebiyle hizmetten faydalanılamaması durumunda işbu Koşullar ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini ifa edememesi nedeniyle sorumlu tutulamayacak ve kendisinden herhangi bir nam altında herhangi bir talepte bulunulamayacaktır.

- Kullanıcıların, sistemdeki hesaplarına erişim SSL (Secure Socket Layer) teknolojisi kullanılarak üçüncü kişilerden saklanır. SSL teknolojisi, sunucu ile kullanıcının internet tarayıcısı üzerinden güvenli bağlantı oluşturma görevi üstlenir.

- AMBULANS ÇAĞIR Kullanıcıların işbu Sözleşmeyi ihlal ettiğinin tespit edilmesi halinde ya da durumun gerektirdiği ölçüde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın AMBULANS ÇAĞIR’i kullanmaktan ve Üyelik haklarına erişimden men edebilir, Üye’liği askıya alabilir, geçici olarak kullanımı durdurabilir.

- Gelir İdaresi Başkanlığı’nca getirilen yasal düzenlemeye uygun olarak AMBULANS ÇAĞIR’de AMBULANS ÇAĞIR’in kesmesi gereken faturalar için geçerli olmak üzere e-fatura ve e-arşiv fatura uygulamalarına geçilmiştir. E-fatura kullanıcısı olmayan Kullanıcı’ların e-arşiv faturaları elektronik ortamda oluşturulacak ve elektronik ortamda muhafaza edilecektir.

- Elektronik ortamda oluşturulan faturalar ile ilgili bildirim en geç 7 gün içerisinde Kullanıcı’ların mail adreslerine yapılacak ve faturalar PDF formatında e-posta yolu ile gönderilecektir. Elektronik ortamda oluşturulan faturalar, tüm resmi makam ve merciler nezdinde yasal belge olarak kullanılabilir.

- AMBULANS ÇAĞIR, kullanıcı sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.

7. Hizmet Sorumluluğu, Garanti Verilmemesi ve İlişkinin Bağımsızlığı

- PLATFORM aracılığı ile Hizmet Verenler’den alınacak hizmetlere ilişkin her türlü sorumluluk Hizmet Verenlere aittir. AMBULANS ÇAĞIR’in hiçbir sorumluluğu bulunmaz.

- AMBULANS ÇAĞIR, Hizmet Veren'i veya hizmetini tasdik veya tavsiye etmez, çalışma performansını ya da verilen hizmetin sonucu veya kalitesini garanti etmez. AMBULANS ÇAĞIR, Kullanıcı oylamaları ve Kullanıcı yorumları gibi sistem içindeki bazı algoritmalar aracılığıyla Hizmet Veren’ler arasında bir sıralama, derecelendirme ve kategorilendirme yapabilir, bazı Hizmet Veren’leri çokça beğenilmiş, tercih edilmiş veya memnun kalınmış olması sebebiyle ön plana çıkarabilir. Ancak söz konusu durum, AMBULANS ÇAĞIR’in vermiş olduğu bir tasdik veya garanti anlamına gelmemektedir.

- AMBULANS ÇAĞIR, Hizmet Veren ve Hizmet Alan arasındaki ilişkiden sorumlu olmayıp, Hizmet Veren’in sağlayacağı hizmet sırasında gelişebilecek herhangi bir durumdan (hizmet öncesinde, hizmet sonrasında, hizmet sırasında, ambulans içerisinde doğabilecekler sorunlar vb.) veya herhangi bir zamanda Hizmet Alan veya 3. kişilere vereceği zararlardan AMBULANS ÇAĞIR in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. AMBULANS ÇAĞIR, Rezervasyon Sistemi’nde yalnızca Hizmet Alanların talep ettiği hizmet detaylarına göre uygun olan Hizmet Veren profillerine yönlendirir. AMBULANS ÇAĞIR yalnızca, hizmetlerin belirtilen zamanda ve belirtilen Sabit Fiyat üzerinden sunulması için gerekli özeni gösterecektir.

- Sistemde Hizmet Alan’dan veya Hizmet Veren’den kaynaklanan hatalardan (hasta bilgilerinin yanlış girilmesi, hasta yakını veya hasta iletişim bilgilerinin hatalı olması, yanlış tarih ve saat verilmesi, hizmet başlama saatinde Hizmet Alan’ın adreste bulunmaması, Hizmet Veren’in ilgili tarih ve saatte hizmetin ifası için gitmemesi, Hizmet Alan’ın rezervasyon sırasında belirttiği gün ve saat tercihine uygun bir Hizmet Veren bulunamaması vb.) dolayı AMBULANS ÇAĞIR’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. AMBULANS ÇAĞIR söz konusu durumların oluşmaması için azami gayreti gösterecektir. Ancak oluşan hatalardan veya zararlardan dolayı Hizmet Veren’e veya Hizmet Alan’a herhangi bir bedel veya tazminat ödemeyecektir.

- Hizmet Veren tarafından Profilinde belirtilen bilgi veya beyanatların doğruluğu Hizmet Veren tarafından taahhüt edilmektedir, AMBULANS ÇAĞIR’in hiçbir sorumluluğu bulunmaz.

- Hizmete ilişkin olarak yürürlükteki mevzuat kapsamında temin etmesi gereken her türlü izin, onay, kontrol belgesi, ruhsat vb. belgeye ilişkin sorumluluk Hizmet Verenlere ait olup, aksi takdirde doğabilecek her türlü idari, hukuki ve cezai sorumluluk Hizmet Veren’e aittir. AMBULANS ÇAĞIR in ve 3. kişilerin bu nedenle uğradığı ve/veya uğrayacağı zararlardan sorumluluk ve her türlü zararın tazmin yükümlülüğü Hizmet Verenlere aittir.

- AMBULANS ÇAĞIR Hizmet Alan’a ulusal, yerel veya diğer resmi dairelerden ya da üçüncü şahıslardan gelen bilginin doğru, hatasız veya güncel olduğunu ya da Hizmet Alan’ın söz konusu bilgiyi kontrol ettiği tarihte güncel ve aktüel olduğunu beyan veya taahhüt etmemektedir.

AMBULANS ÇAĞIR, sisteminde kayıtlı Hizmet Alanların (hasta ve hasta yakını isim, adres ve telefon numarası vb.) kişisel verilerinin Teklif oluşturulması veya ilgili hizmetin verilmesine yönelik olarak Hizmet Verenler ile paylaşılmasından dolayı Hizmet Alan ve Hizmet Veren(ler) arasında ortaya çıkabilecek sorunlardan veya oluşabilecek zarardan kesinlikle sorumlu değildir. Hizmet Alan ve Hizmet Veren, işbu sözleşme kapsamındaki hizmetlerin pazarlanması ve yerine getirilmesi için kişisel verilerinin işlenmesine ve işbu sözleşmedeki amaçlara uygun olarak paylaşılmasına muvafakat etmişlerdir.

- Hizmet Alan bilgileri AMBULANS ÇAĞIR tarafından Hizmet Veren ile hizmetin sorunsuz bir şekilde sağlanması için paylaşılmaktadır. Söz konusu bilgilerin Hizmet Veren tarafından ayrıca Hizmet Alan’ın onayı alınmadığı hallerde reklam, pazarlama, kişisel vb. herhangi bir durum veya amaç için kullanılması, üçüncü kişilerle paylaşılması veya devri veya Hizmet Alan ile Hizmet Veren(ler) arasında ortaya çıkabilecek sorunlardan veya oluşabilecek zarardan kesinlikle AMBULANS ÇAĞIR sorumlu değildir.

8. Ödeme

- AMBULANS ÇAĞIR kullanıcıları ambulans firmasının kullandığı müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı Plaftrom’u ile AMBULANS ÇAĞIR sisteminden talep ettikleri hizmet için HİZMET VEREN’e ücretin, AMBULANS ÇAĞIR sisteminde ilgili hizmet veren firmanın sunduğu seçenekler arasından hizmet talebinde bulunurken seçtikleri şekilde ödeyecektir.

- Nakit ödeme yapılması durumunda Hizmet Alan, hizmetin verildiği tarihte ve / veya hizmetin gerçekleştirdiği sırada bedeli ödemek zorundadır. Kullanıcı, hizmetinin maliyetini ve / veya hizmet sırasında ortaya çıkabilecek talep edilen ek istek fiyatlarını ödemeyi reddedemez.

- Kullanıcılar ayrıca Online Ödeme Yöntemi kullanarak banka kartı, kredi kartı veya benzer bir ödeme aracı ile diğer ödeme sistemleri vasıtasıyla anında online ödeme de yapabileceklerdir. Online Ödeme Yöntemi seçeneği kullanılarak yapılan ödemelerde, kartın hamili haricinde bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde 23.02.2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10.03.2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

- Kullanıcı bir kereye mahsus olmak üzere kredi kartı bilgilerini sisteme girer ve bu bilgiler daha sonraki kullanımlarda bir daha bilgi girmeyi gerektirmeden kullanılır.

- Kullanıcı’nın kredi kartı bilgileri AMBULANS ÇAĞIR tarafından bilinmemekte, AMBULANS ÇAĞIR in anlaşmalı olduğu ödeme altyapısı tarafından gerekli yasal prosedürler tamamlanmış olarak sağlanmaktadır.

- Online Ödeme Yöntemi ile ödemesi yapılmış hizmetlerin karşılığı fiş/fatura AMBULANS ÇAĞIR tarafından değil hizmet veren firmalar tarafından düzenlenir.

- Online Ödeme Yöntemi kullanılarak verilen hizmetlerde, AMBULANS ÇAĞIR, hizmetlere ilişkin bedelleri hizmet verenlerin nam ve hesabına Kullanıcılardan tahsil etmek için hizmet verenler tarafından münhasır olarak yetkilendirilmiştir.

- Kullanıcılar, Online Ödeme Yöntemi kullanılarak talep ettikleri hizmet bedelini ödemeyi AMBULANS ÇAĞIR’e yapmakla ödeme yükümlülüklerini ifa etmiş olmaktadırlar.

- Akıllı cep telefonunuzun çalınması veya kaybedilmesi halinde kredi kartı bilgilerinize üçüncü şahıslar ulaşamaz. Ancak AMBULANS ÇAĞIR’e bildirimde bulunarak girilen bilgilerin silinmesi talep etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde üçüncü şahıslar sadece uygulamayı kullanarak ödeme yapmaya devam edebilirler. Böyle bir durumdan AMBULANS ÇAĞIR sorumlu tutulamaz.

- Herhangi bir sebepten dolayı Kullanıcı’dan hizmet bedelinin alınamaması durumunda, borcunu ödeyene kadar Platformu tekrar kullanması engellenecektir.

Hizmet Bedeli İadesi / Cayma Hakkının Kullanılması

- Hizmet alan hizmet taleplerinin iptallerini hizmet başlangıcından 24 saat öncesine kadar AMBULANS ÇAĞIR PLATFORM’undan yapabilir. Hizmete 24 saat veya 24 saatten az kala yapılan iptallerde ücretin tamamı hizmet verene aktarılır.

- AMBULANS ÇAĞIR yalnızca aşağıdaki hallerde ilgili ücretin iadesi için işbirliği yaptığı ödeme kuruluşuna talimat verecektir:

- Hizmet Talebinin veya Anlaşmaya Varılan İş’in usulüne uygun şartlarda veya mücbir sebep hallerine dayalı olarak zorunlu iptali;

Online Ödeme Sistemi seçeneği dışındaki ödeme vasıtaları ile ödemesi yapılmış Hizmetlerde ücret iadesi, Hizmet Veren tarafından doğrudan yapılmaktadır.

Kişisel Verilerin Korunması

- AMBULANS ÇAĞIR, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK” veya “Kanun”) kapsamında veri sorumlusu sıfatıyla Kullanıcı’ya ait kişisel verileri PLATFORM’a giriş, kayıt esnasında toplayarak işbu üyelik sözleşmesinin kurulması ve ifasıyla doğrudan ilgili olmaları nedeniyle işleyebilecektir. Söz konusu veri işleme faaliyetine yönelik Kanun ve ikincil mevzuat uyarınca AMBULANS ÇAĞIR, aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirmek ve Kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla hazırlamış olduğu aydınlatma bildirimini işbu Sözleşme’nin ekinde Kullanıcı’ya iletmiştir. Kullanıcı işbu sözleşmeyi kabul ederek, sözleşme ekinde yer alan aydınlatma metnini okuduğunu ve anladığını kabul etmektedir.

Bilgilerin Saklanması ve İspat Yükümlülüğü

- AMBULANS ÇAĞIR sisteminde kayıtlı kullanıcı bilgileri, hizmet verileri, yorum/değerlendirmeleri vb. işlenmesini gerektirecek süre ile sınırlı olarak saklanacaktır. İşlenmesi bittikten sonra söz konusu veriler ilgili mevzuat sonrasında silme/yoketme/anomin hale getirme işlemlerinden birine tabi tutularak Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi ve Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik çerçevesinde 3 yıl boyunca saklar.

- İşbu Sözleşme’nin ifasından doğacak her türlü uyuşmazlıkta AMBULANS ÇAĞIR sisteminde saklanan veriler ile kullanıcı kayıtları bağlayıcı ve kesin delil teşkil eder. İşbu Sözleşme Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. Sözleşme’nin ifasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde İzmir Mahkemeleri ve İzmir İcra Daireleri yetkilidir.

Fikri ve Sinai Haklar

- Platform üzerindeki her türlü fikri ve sınai hak, mülkiyet ve menfaat AMBULANS ÇAĞIR’e aittir. İşbu sözleşme kapsamında Kullanıcı’ya Platform’u sadece kullanmak üzere kişiye özel, dünya çapında, telifsiz, devredilemez ve münhasır olmayan lisans verilmektedir. Sözleşme’ye ilişkin diğer koşullardaki hiçbir hüküm Platform’a ilişkin hakların ve menfaatlerin Kullanıcı’ya devredildiği, lisansının verildiği ya da bu haklardan tamamen feragat edildiği şeklinde yorumlanamaz. Kullanıcı, işbu sözleşme kapsamında Şirket’e Kullanıcı’nın Platform’a erişimi, Platform’u kullanması ve hizmetlerin sağlanmasına yönelik diğer amaçlarla, bilgilerinin ve konumunun kullanılması, iletilmesi ve saklanması için kullanım hakkı tanır.

- Platform içeriklerinin herhangi bir şekilde yok edilmesine, silinmesine ya da manipüle edilmesine izin verilmez. Aynı şekilde, Şirket’in ya da duruma göre, sahip olduğu hakların sahibinin açık yazılı yetkisi olmadan kamu ya da ticari amaçlar için, Platformda yer alan içeriklerin tümünü veya bir kısmını değiştirmek, kopyalamak, yeniden kullanmak, kendi çıkarları için kullanmak, çoğaltmak, kamuya açıklamak, ikinci veya daha çok yayınlarını yapmak, dosya yüklemek, postayla göndermek, iletmek, kullanmak, işlemek veya dağıtmak da yasaktır.

- Şirket, Platform’un genel görünümü ve tasarımı ile Platform’daki tüm bilgi, resim, grafik çizim, markalar, patent, ticari marka ve hizmet markası, telif hakkı, fotoğraf, ses, video, müzik, alan adı, html kodu, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve bu Materyaller ilgili mevzuatlar mucibinde yasal koruma altındadır.

- Bölünebilirlik

- İşbu Sözleşme’nin herhangi bir bölümünün (her bir madde veya maddenin herhangi bir kısmı dahil) geçersiz veya uygulanabilir hukuk ve düzenlemeler kapsamında icra edilemez olması durumunda, o kısım silinecek ve Sözleşme’nin geri kalan bölümleri geçerliliğini ve yürürlüğünü koruyacaktır.

Uyuşmazlıkların Çözümü ve Yetkili Mahkeme

- İşbu Sözleşme Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir.

- Taraflar, işbu Sözleşme’nin tatbik ve tefsirinden doğacak her türlü uyuşmazlıkları önce kendi aralarında sulhen halletmeye gayret ederler. Sulhen halledilemeyen uyuşmazlıkların çözümü için İzmir Mahkemelerinin ve İzmir İcra Daireleri yetkili olduğunu kabul ve beyan ederler.

Mücbir Sebepler

- Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda AMBULANS ÇAĞIR, işbu Koşullar ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, AMBULANS ÇAĞIR için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için AMBULANS ÇAĞIR’den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla; ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve AMBULANS ÇAĞIR’in gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

Yürürlük

- İşbu Sözleşme Müşteri’nin elektronik olarak onay vermesi ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

- Sözleşmenin İhlali ve Feshi

- İşbu Koşullar, Kullanıcı’nın üyeliği sona erinceye kadar yürürlükte kalacak ve Taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. AMBULANS ÇAĞIR, Müşteri’nin işbu Koşullar dâhilinde belirtilen hükümlere ve Platform içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve AMBULANS ÇAĞIR Hizmetleri’ne ilişkin benzeri kurallara aykırı hareket etmesi durumunda; sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

- Taraflar işbu Sözleşme’yi diledikleri zaman sona erdirebileceklerdir. Sözleşme’nin feshi anında tarafların birbirlerinden olan alacak hakları etkilenmez.

Ek: KVKK Aydınlatma Metni

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Genel Aydınlatma Metni
1) Veri Sorumlusunun Kimliği
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK” veya “Kanun”) ve ikincil mevzuat kapsamında, veri sorumlusu sıfatına sahip Tuyar Yazılım Organizasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (“Şirket” “İYİLEŞ”) olarak, gerek T.C. Anayasası gerek ise KVKK kapsamında kişisel verilerin korunmasının temel bir hak olduğunun bilinciyle ve Kanun’a uygun hareket edebilmemizi teminen, aydınlatma yükümlülüğü kapsamında aşağıdaki hususları bilgilerinize sunuyoruz:
2) İşlenen Kişisel Verileriniz ve İşlenme Amaçları
Kişisel verilerinizden kimlik ve iletişim verileriniz (ad, soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi, hizmet tipi, hizmet saati, hizmet istenilen veya verilen bölge bilgileri, hasta bilgileri, hasta yakını bilgileri), işlem güvenliği verileriniz (IP adresiniz ve kullandığınız mobil aygıtın işletim sistemi versiyonu bilgisi), hizmet sonunda verilen oylama bilgisi ve yorumlarınız, İYİLEŞ olarak faaliyetlerimiz kapsamında sözleşme süreçlerinin yürütülmesi, sunduğumuz hizmetlerin operasyon, denetim, takip ve hizmet alımı sonrası sonrası destek süreçlerinin yerine getirilmesi, müşteri ilişkilerinin ve pazarlama süreçlerinin takibi, iş süreçlerimizin iyileştirilmesine yönelik önerilerin alınması, değerlendirilmesi ve söz konusu bildirimlere yönelik geri dönüşlerin yapılabilmesi amaçlarıyla sınırlı olarak işlenmektedir.
Bahsi geçen ilgili kişilere ait söz konusu kişisel veriler, Şirket’imizin saklama ve imha politikası gereği Şirket’imize ait hem dijital hem fiziki ortamlarda muhafaza altında tutulmaktadır. İşlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde söz konusu kişisel veriler, KVKK ve ilgili mevzuata uygun olarak ve ilgili politikamız gereği silme/yok etme veya anonim hale getirme işlemlerinden birine tabi tutulmaktadır.
3) Kişisel Verilerinizin Kimlere ve Hangi Amaçlar ile Aktarılabileceği
Toplanan söz konusu kişisel veriler, işbu aydınlatma metninin ikinci maddesinde açıklanan amaçlarla ve Kanun ile ilgili düzenlemeler kapsamında aktarılmasını gerektiren sebeplerle sınırlı olarak, Şirketimizin sunduğu hizmetler kapsamında anlaşmalı olduğu iş ortaklarımıza aktarılabilecektir.
4) Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi
Yukarıda belirtilen kişisel verileriniz, Kanun’un beşinci maddesinde yer alan “bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması” ve “ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” hukuki sebeplerine dayanılarak otomatik veya otomatik olmayan yollarla Platformumuza üye olarak ve hizmetlerimizden faydalanmanız esnasında ilettiğiniz bilgiler vasıtasıyla elde edilmektedir.
5) Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız
Kanun’un ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” uyarınca Şirket’imizin “İnciraltı Mah. Mithatpaşa Cad. Dokuz Eylül Hastanesi Sit. Morfoloji Apt. No:56/20/Z Balçova/İzmir” adresine veya güvenli elektronik imzanız/mobil imzanız ya da sistemimizde kayıtlı bulunan elektronik posta adresiniz aracılığıyla kvkk@iyiles.com adresine gönderebilirsiniz.